fethiye villa
fethiye villa

Fethiye’ de Tatil Yapacaklara Bazı Tüyolar

Fethiye, hem engebeli, dağlık bir zemine sahip büyük bir körfezin etrafına inşa edilmiş hareketli liman kentini hem de Türkiye’nin Turkuaz Sahili boyunca çevresini ifade eder. Fethiye villa seçeneklerinin çoğunluğu güzel koylara yakın olarak konumlanmıştır.

Doğal limanı ile Fethiye, tekne turları için, sahil boyunca karadan ulaşılamayan sakin koyları ve körfez boyunca uzanan şirin adaları keşfetmeye değer bir ana merkezdir. Karada kalmayı tercih ediyorsanız, şehirde yapılacak çok şey var; kalabalık pazarlar ve çarşılar, Türk hamamları, uzun, gölgeli gezinti yolu boyunca açık havada yemek yeme ve rıhtım kenarındaki restoranlar ve eski şehirdeki geleneksel kafelerde çalan müzisyenler bulunur.

Kasabanın içinde ve çevresinde, yamaçtan oyulmuş dramatik Likya mezarları ve 5. yüzyıldan kalma Telmessos kentinin diğer kalıntılarının yanı sıra bir Roma amfi tiyatrosunun kalıntıları da dahil olmak üzere birçok tarihi yer bulunmaktadır.

fethiye limanı

Fethiye Villa Tatilinde Gezmek

Terk edilmiş yerleri veya antik Cadianda şehrini ziyaret etmek Likya yolunu yürümek, Saklıkent Boğazı’nın yontulmuş duvarlarını keşfetmek veya daha rahatlatıcı bir villa tatili için Fethiye’nin plajlarının ve şirin köylerinin rahat ve geleneksel atmosferini içinize çekin.

Fethiye, Türkiye’nin Muğla bölgesinde bulunan gelişen ve güzel bir liman şehridir, Çalış, Ovacık, Hisarönü, Ölüdeniz, Kayaköy, Üzümlü, Çiftlik ve Seydikemer kasaba ve köyleri ile çevrili ana beldesidir. Dalaman havalimanına sadece 45 dakikalık sürüş mesafesindeki Fethiye, turistler ve tatilciler arasında popülerdir ve dünyanın her yerinden ziyaretçiyi ağırlamasına rağmen, Türk kültürünü, eşsiz karakterini ve cazibesini korumayı başarmaktadır.

Fethiye villa ları aynı zamanda Fethiye’de tamamlanan yeni kent meydanı, çok sayıda çocuk parkı, liman bölgesindeki tadilat ve yenilikler büyük bir alışveriş merkezi gibi çeşitli yeni projelerin keyfini çıkarma fırsatı da veriyor. Fethiye’de villa kiralamak size Ölü deniz plajı, Fethiye pazarı, Kayaköy hayalet kasaba, antik kalıntılar ve çeşitli tarihi yerler gibi birçok ünlü cazibe merkezine yakın olmanın avantajını sunar ve Rafting, jeep safari gibi birçok gezinin başlangıç ​​noktasıdır. Liman kenarında olduğu için yakındaki adalara çok sayıda tekne turu yapılmakta olup, başlangıç ​​ve ileri seviye tüplü dalış için harika bir fırsattır.
Fethiye’de villa kiralarken yakın mesafede bulunan birçok kaliteli restoran, harika alışveriş alanları ve dinlenmek ve çevrenin ve muhteşem manzaraların tadını çıkarmak için dinlenme alanları bulunmaktadır.