fethiye villa kiralama
fethiye villa kiralama

Fethiye Villa Kiraları Ne Kadar?

Fethiye villa ve apart fiyatları incelendiğinde genel olarak dönemsel olarak artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Bütün tatil beldelerinde olduğu gibi Fethiye’de de tatil için yapacağınız konaklamalar için istenen fiyat turizm sezonunda artış göstermektedir.

Bu artış genellikle Mayıs ayında başlayıp Kasım ayına kadar sürer. Bazı bölgelerde kasım ayı fiyatları da yüksek olmaktadır. Bu gidilecek bölgenin sıcaklık durumuna göre değişmektedir. Ege’nin en güneyinde yer alan Fethiye de sezonun uzun sürdüğü yerlerden bir tanesidir.

Turizm sezonu boyunca yalnızca Fethiye apart villa fiyatları değil bütün geçici konaklama fiyatları artış gösterir. Yani eğer tatil için yaz sezonunu düşünüyorsanız otel, apart, günlük kiralık daire, villa ve bungalovlar da kış sezonuna göre yükse bir fiyat istemektedir.

Çalış Plajı Genel Görünüm

Villa Kiraları Neye Göre Değişir

Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında fiyatlar en yüksek şekilde seyreder daha sonra Kasıma kadar yavaş yavaş düşüş gözlemlenir.

Tatilinizi hangi dönemde yaparsanız yapın Fethiye apart villa fiyatları duruma göre diğer konaklama türleri ile kıyaslandığında hem avantajlı hem de dezavantajlı olmaktadır. Aslında burada belirleyici temel kriter tatile kaç kişi ile çıkacağınızdır. Eğer tek kişilik bir tatil düşünüyorsanız Fethiye villa kiralama sizin için maliyet açısından pek uygun olmayabilir.

Elbette ki kış sezonunda yalnız başınıza sadece dinlenmek istiyorsanız bunun için ödeyeceğiniz miktarın pek önemi olmayacaktır.

Ancak yalnızca maliyet açısından incelendiğinde Fethiye apart villa fiyatları kalabalık konaklamalarda ya da aile ile birlikte çıkılan seyahatlerde diğer konaklama türlerine göre maliyet açısından oldukça ucuza denk gelmektedir. Çünkü Fethiye villa kiralama yaparken otellerde ödediğiniz gibi kişi başına para ödemezsiniz, villanın kiralama fiayatı konaklayacak kişi sayısına göre değişmeyecektir.

Tatilinizi sezonda yapmayı düşünüyorsanız her zaman en yüksek fiyattan villa kiralamak zorunda değilsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey tatil planınız için önceden rezervasyon yaptırmaktır. Villa kiralamalarında da sezonda her yer dolu olacağı için erken rezervasyon avantajlıdır.

Fethiye villa kiralası yapmadan önce kiralamayı yapacak kişi sizden ev için belli  bir miktar depozito isteyebilir. Ayrıca kalacağınız gün kadar kira peşin istenir. Pek çok villa günlük olarak değil haftalık olarak kiraya verilmektedir.