fethiye villa deneyimi
fethiye villa deneyimi

Fethiye Villa Tatili Deneyimi

Fethiye villada klasik tatil anlayışının dışına çıkıp kişilere Türkiye’de pek sık karşılanması mümkün olmayan bir hizmet sunuyor. Fethiye her yıl giderek daha çok turiste ev sahipliği yapmaya devam eden bir Muğla ilçesi. Ege bölgesinin en güneyinde bulunan Fethiye’nin gün geçtikçe daha da popülerleşmesi tamamen muhteşem doğası ve çok eski tarihi dokusunun iç içe geçmiş eşsiz güzelliği.

Fethiye Koyları

Fethiye’ de Konaklama Seçenekleri

Bu tatil beldesinde tatil yapmak isteyen kişilerin pek çok konaklama seçeneği var. Bunlar arasında; 5 yıldızlı oteller, bungalov evler, günlük kiralık daireler ve apart daireler sayılabilir.

Ancak Fethiye Günlük villa kiralama da tatilciler için oldukça popüler bir seçenek. Çünkü bölgede hiç azımsanmayacak kadar çok villa bulunmaktadır. Bununla birlikte Fethiye villada seçeneğinin de olması pek çok tatil beldesinde yaşayamayacağınız bir deneyim yaşamanızı sağlıyor.

Fethiye villada içinde tatil yapmak isteyen kişiler için, bölgedeki adalar içinde tek yerleşimi olan adada misafirleri ağırlıyor. Şövalye Adası olarak bilinen ve başlı başına kendine has doğası ve kendi mazisi ile tarih kitaplarına geçmeyi başarmış bu adada hem sakinlik, yeşillik, hem de tarih iç içe geçmiş durumda.

İsmini Rodos Şövalyelerinden alan ada Fethiye sahilden görüş mesafesinde bulunuyor. Ancak adanın tarihi Rodos Şövalyelerinden de eski.

Öyle ki Şövalye Adası’nın eski isminin 8. yüzyıl dolaylarında yaşayan eski bir piskopostan aldığı iddiaları tarihçiler tarafından tartışıyor.  Adanın eski adı; Makri Adası. O dönem adanın bulunduğu Fethiye de aynı ismi taşıyor. Makri ise “uzak diyar” anlamına geliyor.

Neyse ki günümüz teknolojisi ile birlikte ulaşım kolaylaştı ve bu muhteşem “uzak diyar” artık bizim için o kadar da uzak değil. Tarihin, yeşilin ve huzurun içinde bir tatil geçirmek isteyenler için Şövalye Adası’nın kapıları her dönem turistlere açık.

Bölgede farklı konaklama tesisleri olmakla birlikte günlük, haftalık ya da aylık villa kiralaması yapmak isteyenler için onlarca seçenek de sunuyor. Fethiye her yıl hem yerli hem de yabancı onlarca turisti misafir ederken bu eşsiz ada gelen herkesi hayran bırakmaya devam ediyor.