fethiye muhafazakar villa
fethiye muhafazakar villa

Kimler Tatilde Fethiye’ de Villa Kiralamalı?

Fethiye villa kiralama pek çok farklı nedenlerle gerçekleşiyor. Böyle bir tatil çok farklı ekonomik düzeylere sahip insanın, her yaş grubunda ve cinsiyetten bağımsız olarak her yıl onlarca kişin tercih ediyor. Dolayısıyla tatil için villa tutmak aslında öncelikle sizin keyfinizle ilgili bir şey.

Tatil sizin ve istediğiniz gibi değerlendirmek de size kalmış elbette. Ancak villa kiralamayı tercih etmekteki bazı nedenler diğer nedenlerle öne çıkıyor.

Fethiye Ölüdeniz Plajı

Fethiye Villaları Kaç Kişilik

Eğer tek kişilik ya da çift olarak bir tatil düşünüyorsanız Fethiye villa kiralama sizin için uygun olmayabilir. En az 3+1 şeklinde tasarlanan villalar size biraz büyük gelebilir. Ancak yine de kriterlerinizi değerlendirmelisiniz.

Eğer ki sevgilinizle ya da eşinizle baş başa sakin bir tatil düşünüyorsanız, Fethiye villa kiralama sürecinde sizi kimse rahatsız etmeyecektir. Ayrıca pek çok villanın kendine özel havuzu olduğu için tüm tatil boyunca kendinizi dış dünyaya kapatmanız mümkün. Bu tamamen sizin bir tatilden beklentinize bağlı aslında.

Fethiye villa kiralama genel olarak daha kalabalık konaklamalarda tercih ediliyor. Bunun iki tane önemli nedeni var; bunlardan ilki oteller genellikle kişi başı para aldığı için günlük kiralanan villar daha uygun fiyatlı görünüyor. Çünkü villalar için kişi ücretlendirme olmuyor.

Diğer bir neden ise tatile kalabalık gruplar halinde gelen pek çok kişi o tatili kendileri için özel kılmak istiyor. 

Bu sebeple tatil süresince dış dünya ile ilişkilerini kesiyorlar. Bu şekilde yalnızca kendi arkadaş grupları ile saat, mekan ve insan kısıtları olmaksızın istedikleri gibi eğlenebiliyorlar.

Tatilini Fethiye villa kiralama yaparak gerçekleştirmek isteyenler arasında çocuklu aileler de çok dikkat çekiyor. Bunun sebebi ise kalabalık arkadaş gruplarının bu tip konaklamaları gerçekleştirme gerekçesiyle çok benzer. Öncelikle rahatsız edilmek istemiyorlar. Ve otel gibi kalabalık yerlerden kaçıyorlar.

Çocukların huzursuzlanması tatile çıkan pek çok ailenin kabusu oluyor. Bu nedenle daha sakin bir tatil tercih etmek mantıklı oluyor. Bir diğer yandan bakıldığında bu tip bir konaklama seçimi ev ortamı bozulmadan gerçekleşebiliyor. Yemeğinden, oyun oynayacak alana kadar aileler çocuklar için kendilerine özel bir villa tutarak çocukların güvenliğini daha rahat sağlayabiliyorlar.