turistlerin gözdesi fethiye villa da tatil
turistlerin gözdesi fethiye villa da tatil

Turistlerin Gözdesi Fethiye Villa Seçenekleri

Fethiye ile ilgili bir gerçek var ki oda dünyanın en iyi turizm merkezi olarak seçilmesi ve bu nedenle çok tercih edilen bir yer olmasıdır. Güzel mavi suları ve Fethiye’yi çevreleyen dağları Fethiye de tatil için harika bir seçenektir. İlginç gece hayatı ve gece bitpazarı nedeniyle Ölüdeniz’ de mutlaka bulunmalısınız.

Fethiye villa tatili için, İstanbul, İzmir, Antalya ve Bodrum gibi büyük şehirlerden otobüs seferleri olduğu için Fethiye’ye ulaşım oldukça kolaydır. Ayrıca Dalaman ve Antalya’ya yakın iki havalimanı var ve Dalaman havalimanından yaklaşık bir saat, Antalya’dan Fethiye’ye ulaşım üç saat sürüyor. Ayrıca Yunanistan ve Rodos adasından da ulaşım mümkündür. Sadece yaklaşık 1.5 saat feribot yolculuğu mesafesindedir.

Kayaköy Harabeleri

Tlos ve Tarihi Yerlerde Fethiye Villa Kiralama

Yamaçlarında çok sayıda Likya lahiti ve tepenin yüzüne oyulmuş çok sayıda ev ve tapınak tipi kaya mezarları bulunmaktadır. Birçok farklı kültürün etkilerini gösteren Tlos, ilginç bir yapı ve mimari kolajına sahiptir. Birçok binanın sarmaşıklarla kaplı ve güzel manzaralarla çevrili olduğu güzel, bazıları çok romantik bir yer olarak anılır.

Tlos, akropolünün hakim olduğu ve Xanthos vadisinin doğu tarafında yer almaktadır. Tlos akropolünün karşısında tuvaletler ve dinlenme ve atıştırmalık molaları için küçük kafeler bulunmaktadır.  Geleneksel bir Pazar yeri, atmosferik eski şehir ve çok sayıda bar ve restoranın yanı sıra yatlarla dolu bir yat limanı ile birlikte gelir. Kolay ulaşılabilecek bazı harika plajlar da vardır. Fethiye de tatil yaparken gidebileceğiniz Tlos’ta iki hamam vardır. İkisinden küçüğü, daha büyük olan banyonun hemen yanında oturuyor. Daha büyük olan hamam çok etkileyici bir yapı olmaya devam ediyor ve eşit boyutlarda üç büyük bitişik odadan oluşuyor. İki hamamdan daha büyük olanında en görkemli odaya “Yedi Kapı” denir ve vadiye bakan 7 güzel kemer içerir. 

Fethiye, tarihi yerleri ve aynı zamanda insanların aradığı eğlenceli aktiviteleri sunmaktadır. Zengin tarihi ve dağlar, ormanlar ve denizlerle çevrili konumu nedeniyle yapılacak çok sayıda seçenek vardır. Fethiye tatil gezinize tarihi bir yolculukla başlayabilirsiniz. 2400 yıllık bu antik mezarları ziyaret etmek kesinlikle gözlerinizi kamaştıracaktır. Bu seyir ile zamanınızı doyasıya yaşayabilirsiniz ve seyahatinizin en önemli anlarından biri olacaktır.