fethiye villa tatili
fethiye villa tatili

Villa Tatili ile Fethiye’ yi Keşfet

Fethiye de tatil planlamak size her anlamda çok şey katacak. Fethiye villa kiralamasını yaptıktan sonra Ölüdeniz’ i ve Türkiye’nin en çok fotoğrafı çekilen plajı ve lagünü ziyaret edebilirsiniz. Buradan zaman içinde geri adım atabilir ve terk edilmiş bir Rum köyünün Arnavut kaldırımlı sokaklarında yürüyebilir, gökyüzüne çıkıp sahili yukarıdan hayranlıkla izleyebilir ya da sadece arkanıza yaslanıp birçok halka açık veya özel plajdan birinde rahatlayabilirsiniz. 

Türkiye’nin kıyıları gelişen yaz tatilleri, nefes kesen koylar ve adalarla doludur, ancak diğerlerinden öne çıkan bir kıyı bölgesi Fethiye’dir. 

Bölge, Kıdrak, Gemiler, Kelebekler Vadisi ve Çalış gibi pek çok olağanüstü uzantı veya Fethiye yarımadası boyunca uzanan birçok nokta ile taçlanmıştır. Ancak Ölüdeniz lagününün ünlü kumsalı ve kolu olan Kumburnu, çoğu turistin tatilleri sırasında en az bir kez gittiği yerdir.

Ölüdeniz Kumburnu

Ölüdeniz’ i Yaşamak

Ölüdeniz lagünü inkar edilemez bir şekilde büyüleyicidir ve turkuaz denizin şeritleriyle çevrili beyaz kumu ve çakıllı kumsalı birçok kez dünyanın en iyi plajlarından biri olarak listelenmiştir. Lagünün kolunda tembellik edebilir ya da iç körfezin sığ sularına gizlenmiş çok sayıda özel plajdan birinde dinlenebilirsiniz.  Ayrıca ölü deniz ve Kayaköy gibi yerlere günübirlik geziler için kullanışlı bir üs görevi görür. Fethiye villa tatili esnasında günü birlik turlara da katılabilirsiniz.

Şehir merkezinde, 6.000 kişilik bir Roma tiyatrosunun ufalanan kalıntıları var. Yıldız manzaraları için en üst katmana bile tırmanabilirsiniz. Ve şehrin müzesi, bölgenin tarihi hakkında bilgi edinmek için harika bir yerdir. Ayrıca, arkadaki tepelerde kontrol etmeniz gereken bir sürü kaya mezarı bulunmaktadır.

Fethiye limanında farklı büyüklükteki guletler sıralanır ve birçoğu ya günübirlik geziler ya da özel kiralama düzenlemeleri için çeşitli güzergahlar sunar. Rekabet, fiyatların inanılmaz derecede makul olduğu anlamına gelir, mükemmel bir öğle yemeği ve denizde tam bir gün ruhunuzu dinlendirmeye yetecektir.  

Fethiye tatil sırasında tam gün kiralama istemiyorsanız, rezervasyon yaptırmanıza gerek yoktur. Saat 10.00 civarında limana giderek, görünümünü beğendiğiniz bir tekne ve güzergah belirleyip harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. Kaptanlar, rezervasyon yapmadan önce tekneye ve tesislere bakmanız için gemiye gelmenize izin vermekten mutluluk duyarlar. Şnorkel Ekipmanları çoğu teknede ücretsiz olarak sağlanmaktadır.